Pakietem medycznym nazywamy grupowe ubezpieczenie zdrowotne. Jest to produkt ochronny, który w ramach miesięcznego abonamentu zapewnia dostęp do określonych usług – konkretnych badań, wizyt u specjalistów, szczepień, drobnych zabiegów oraz wizyt domowych lekarza lub pielęgniarki.

Pracownik, który przystąpi do polisy zdrowotnej , otrzymuje bezgotówkowy dostęp do świadczeń zdrowotnych w sieci  placówek medycznych na terenie całego kraju. W sytuacji skorzystania z usług poza siecią placówek medycznych, możliwa jest częściowa refundacja kosztów leczenia.

Warto pamiętać o tym, że nie tylko cena odgrywa rolę w takim pakiecie, ale również to, czego my potrzebujemy i możemy potrzebować w najbliższym czasie. Zastanówmy się czy mamy jakieś określone problemy zdrowotne – czy mamy alergie, nawracające infekcje, problemy ze wzrokiem, trawieniem albo hormonami? Być może odwiedzamy regularnie jakiegoś specjalistę? Kupując pakiet, możemy wykorzystać jego możliwości i zaoszczędzić na prywatnych wizytach, jak również uzyskać szybki dostęp do specjalisty. Dzięki pakietowi medycznemu na wizytę u lekarza specjalisty nie będziemy czekać dłużej niż kilka dni roboczych. Dodatkowo – taka wizyta nie wymaga skierowania.