Brak paliwa, rozładowany akumulator, kluczyki zatrzaśnięte w środku samochodu. To tylko niektóre problemy, z którymi może zetknąć się kierowca, a które potrafią znacznie uprzykrzyć mu życie. Pomocne w ich rozwiązaniu jest ubezpieczenie Assistance.

Ubezpieczenie OC - podstawowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Posiadasz auto, motocykl lub inny pojazd mechaniczny? Nie ma znaczenia, zgodnie z prawem musisz wykupić ubezpieczenie OC. W przeciwnym wypadku kolizja lub wypadek mogą Cię drogo kosztować.

Ubezpieczenie AC - kompleksowe ubezpieczenie pojazdu na wypadek jego uszkodzenia, zniszczenia lub kradzieży. Ubezpieczenie OC nie chroni Twojego auta, a przecież nie chcesz ryzykować. Kierowcy może się przydarzyć wiele rzeczy: wypadek, kradzież, gradobicie, powódź, itp. W takich problemach pomoże Ci właśnie Autocasco. Nieważne, czy problem jest mały czy duży. Dzięki AC wypłacone zostanie ci odszkodowanie za kradzież lub uszkodzenie pojazdu. I to niezależnie od tego, czy stało się to przez Ciebie, inną osobę czy np. przez huragan lub grad.

Assistance - Już podstawowy wariant Auto Assitance zapewnia szeroki zakres świadczeń, wśród których znajduje się m.in. holowanie (do 200 km do wskazanego przez ciebie miejsca), naprawa na miejscu zdarzenia, uruchomienie pojazdu w przypadku rozładowanego akumulatora czy otwarcie samochodu w przypadku utraty lub zniszczenia kluczyków – czyli najbardziej podstawowe usługi Assistance.

Trzeba podkreślić, że – niezależnie od wariantu – Auto Assitance działa nie tylko na terenie Polski, ale także niemal całej Europy – bez dodatkowych opłat.

Ubezpieczenie Assistance jest usługą, o której powinieneś pamiętać kupując nową lub przedłużając dotychczasową polisę dla swojego samochodu. Lepiej – jak mówi powiedzenie – dmuchać na zimne – mieć Assistance i nie mieć potrzeby korzystania z niego niż w przypadku awarii – nawet tak prozaicznej jak niemożność uruchomienia pojazdu – zapłacić za przyjazd pomocy drogowej z własnej kieszeni.